Oryginalne kolory elewacji do domu z brązowym dachem i białymi oknami

Choć brązowe dachy nie należą może do najpopularniejszych, wciąż warto je rozważyć. Brąz jest w końcu kolorem, który nie tylko pięknie skomponuje się z otaczającą dom zielenią, lecz również będzie świetnie współgrać z drewnianymi akcentami aranżacyjnymi, które są przecież w modzie. Jaki kolor elewacji wybrać do domu z brązowym dachem i białymi oknami? Podpowiadamy!

Brązowy dach

Z tego artykułu dowiesz się:

- dlaczego brązowy dach to dobry wybór,

- dlaczego biel tak świetnie pasuje do brązu,

- jaki kolor elewacji będzie dobrze wyglądać z brązowym dachem i białymi oknami.

Brązowy dach – 4 powody, dla których warto go wybrać

Wciąż nie możesz się przekonać do wyboru brązowego dachu? Oto jego najważniejsze zalety, dzięki którym przestaniesz się wahać:

• kolor brązowy świetnie sprawdzi się w przypadku domu jednorodzinnego w otoczeniu przyrody, z którą będzie świetnie korespondować;

• brąz to jeden z tych kolorów, które sprawdzą się tak w klasycznych, jak nowoczesnych aranżacjach;

• choć kolor ten sam w sobie jest dość wyrazisty, jednocześnie wciąż pozostaje neutralny. Może więc stanowić punkt wyjścia dla gry barw – świetnie sprawdzi się jako tło, które „podbije” inne odcienie, które chcesz zaakcentować;

• w zależności od konkretnego odcienia brązu, możesz łatwo przejść od zimnej do ciepłej stylistyki – wystarczy tylko zestawić go z odpowiednią elewacją. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w dalszej części naszego artykułu.

Brązowy dom

Jaka elewacja do brązowego dachu?

Brąz + biel = duet idealny

Nie od dziś wiadomo, że biel i brąz to kolory, które „się lubią” i po prostu dobrze wyglądają w duecie – warto o tym pamiętać, szukając pomysłu na oryginalną aranżację fasady. Co więcej, biel, nie musi się tu wcale ograniczać do samych ścian. Równie dobrze możesz postawić na total look i uzupełnić je także… białymi oknami. Jeśli dodać do tego detale architektoniczne z drewnopodobnego materiału o odcieniu zbliżonym do barwy dachu, efekt będzie robić ogromne wrażenie!

UWAGA!

Miej na uwadze to, że ciemnobrązowy dach i przyprószona śnieżną bielą elewacja to naprawdę silnie kontrastujące ze sobą połączenie, które będzie się zdecydowanie rzucać w oczy.

Jaki kolor elewacji do brązowego dachu i białych okien? Nasze pomysły

Choć nie sposób nie zgodzić się z tym, że przy brązowym dachu i białych oknach to biel wygrywa wszelkie konkursy, wcale nie jesteś na nią skazany. Okazuje się bowiem, że taka kompozycja będzie się też dobrze prezentować wtedy, gdy bryłę budynku wykończysz tynkiem w innym kolorze, mając jednak na uwadze to, by pasował on do wrażenia, jakie powinien roztaczać budynek. Patrząc na to pod tym kątem, odcienie tynku pasujące do brązowego dachu i białych okien można podzielić na:

• zimne – chłodny charakter bryły budynku podkreślisz, malując ją tynkiem w jasnoszarym lub błękitnym kolorze. O zaletach wykorzystania niebieskiego koloru na elewacji przeczytasz tutaj: 5 pomysłów na błękitną elewację domu. Ciekawym pomysłem może być też zestawienie brązowego dachu z jasnozielonym, wręcz seledynowym odcieniem tynku, choć to raczej propozycja dla „tych odważniejszych”, gdyż na pewno nie pozostanie niezauważona – a Ty wraz z nią;

Brązowy dach i okna

Dom z brązowym dachem

• ciepłe – brązy należą do kolorów zaczerpniętych z natury i właśnie wśród takich czuje się najlepiej. Jeśli chcesz, by bryła budynku roztaczała wokół siebie domowy, przytulny klimat, wykończ fasadę jasnym tynkiem: śmietankowym, beżowym, piaskowym, karmelowym albo jakimś pastelowym, lecz o ciepłym wyrazie. Więcej wskazówek dotyczących dobierania elewacji do dachu znajdziesz w naszym artykule: Jak dobrać kolor elewacji do koloru dachu? - porady eksperta.

Galeria: